Τα νέα μας

17η ΝΟΕΜΒΡΗ: ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου εορτάστηκε στο σχολείο μας η επέτειος του Πολυτεχνείου στην αίθουσα τελετών του σχολείου μας παρευρισκομένων και πολλών γονέων των μικρών μαθητών μας.
Οι μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ και ΣΤ΄ τάξης που συμμετείχαν, έδωσαν ουσία στο μήνυμα αυτής της επετείου που είναι ότι «το Πολυτεχνείο ήταν και θα είναι πάντα ένα ζωντανό κάλεσμα για την δημοκρατία, την ανθρωπιά και την ελευθερία» και παρουσίασαν μεταξύ άλλων σκετς -χρονικό των γεγονότων και τραγούδια υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού μουσικής του σχολείου μας κας Πετρινιώτη Αικατερίνης αλλά και των υπευθύνων εκπαιδευτικών των τμημάτων τους κκ. Πηλιώνη Μαρία και Μποσταντζή Κυριακή. Τους αξίζουν συγχαρητήρια για την άριστη τους παρουσία.

Σχολικά προγράμματα

Εργαστήρια Δεξιοτήτων