Τα νέα μας

Εκδηλώσεις για την Παγκόσμια Ημέρα Καλοσύνης στο Σχολείο μας!

Η Παγκόσμια Ημέρα Καλοσύνης (World Kindness Day) καθιερώθηκε το 2000 με πρωτοβουλία του Παγκόσμιου Κινήματος Καλοσύνης (World Kindness Movement).
Η καλοσύνη είναι ένα θεμελιώδες μέγεθος της ανθρώπινης κατάστασης, που γεφυρώνει τις διαφορές μεταξύ των ανθρώπων. Αρκεί μια καθημερινή μικρή πράξη καλοσύνης για να γεμίσει τους συνανθρώπους μας με χαρά και να κάνει τον κόσμο μας πιο φωτεινό!
In a world where you can by anything, be kind!
Οι μαθητές μας, όλων των τάξεων και τμημάτων του Σχολείου μας με την καθοδήγηση όλου του εκπαιδευτικού προσωπικού, παρουσίασαν θεατρικά δρώμενα βασισμένα σε παιδικά βιβλία, απέδωσαν καθημερινές στιγμές καλοσύνης με σκετσάκια, τραγούδησαν και ζωγράφισαν αποδίδοντας την έννοια της καλοσύνης όπως την αντιλαμβάνονται οι αθώες τους παιδικές ψυχές και όλα αυτά μας γέμισαν με πολύ χαρά και ελπίδα!

Σχολικά προγράμματα

Εργαστήρια Δεξιοτήτων